כל מפעל יצרני שואף לייצר באיכות הגבוהה ביותר ולשמור על שביעות רצון לקוחותיו, ואנחנו בעטיפית לא שונים מכך. אולם, לא ניתן להימנע באופן מוחלט מבעיות בקו הייצור. עם זאת, לא מדובר בגזרה בלתי הפיכה ויש הרבה מה לעשות על מנת לצמצם בעיות איכות למינימום ההכרחי

בעיות איכות הן חלק בלתי נפרד מכל תהליך ייצור. למרות המאמצים הניכרים שאנחנו משקיעים בייצור איכותי והדיר של מוצרינו, עדיין יכולות לצוץ בעיות איכות הנובעות משלל סיבות: החל ממזג אוויר (שינויי לחות וטמפרטורה), שינויים בין אצוות של חומרי הגלם, תקלות במכונות הייצור ועוד. החדשות הטובות הן שנהלי עבודה תקינים תוך שמירה על תקני איכות מחמירים (ISO 9001) בשילוב עם צוות בקרי האיכות המקצועי שלנו, מאפשרים את מניעת התקלות בשלב מוקדם ואת סילוק המוצרים התקולים על מנת שלא יגיעו ללקוחות הסופיים. אז מהן בעיות האיכות בייצור שקיות אשר אנו נתקלים ביום יום שלנו?

בעיות איכות הנובעות מהיריעה עצמה

קיימות בעיות הכרוכות בנראות ובחוזק היריעה שתרכיב את השקיות, כאשר יכולים להופיע עליהן פגמים ויזואליים שמקורם ביריעה ממנה הן מיוצרות. הכוונה היא לתופעות כמו זיהומים, חלקיקים שחורים ושרופים, ג'לים הנובעים מחוסר עיבוד וחספוס פני שטח ("עור נחש" או "קליפת תפוז"). אלמנט נוסף הכרוך באיכות היריעה עצמה הוא העובי שלה, כאשר יש חשיבות מכרעת לשמירה על עובי יריעה אחיד של, הנובע כמובן מדרישות העובי של הלקוח.

בעיות איכות הנובעות מתהליכי העיבוד היריעה

בעיות נוספות יכולות להיווצר כתוצאה מתהליכי עיבוד לא תקינים. את השקיות שלנו ניתן להשיג במגוון רחב של גדלים ומידות. כל מידה דורשת, כמובן, סט-אפ שונה עבור מכונת ייצור השקיות. כמו כן ישנם סוגים שונים של הלחמות שאנחנו מבצעים כתלות בצורת השקית, בהתאם לדרישת הלקוח.

בעיות האיכות הנפוצות בתחום זה הינן שמירה על הדיוק במידות של השקיות – הטולרנסים במידות רגישים מאוד וכל סטייה קטנה במכונה עלולה לפסול את השקיות, או שקורית תקלה במהלך פעולת המכונה המשבשת את המדידה. מעבר לדיוק במידות השקיות, יש להתייחס גם לתהליכי העיבוד שהשקיות עוברות במפעל. ההלחמות יכולות לפעמים להיות חזקות מדי ולפגוע בחומר השקית שנמצא ליד ההלחמה, או חלשות מדי ואז השקית עלולה להיפתח ולאבד צורה. גם החיתוכים חייבים להיות חלקים, ללא קצוות מחוספסים היכולים להיגרם עקב סכיני חיתוך לא חדות מספיק. על סכין ההלחמה להיות נקייה תמיד, ללא שאריות לכלוך וחומרים זרים. לעיתים יכולות להופיע נקודות שחורות באזור ההלחמה, אשר יקלקלו את נראות השקית.

בעיות בפתיחה או הפרדה של שקיות

בלוקינג היא תופעה יחסית נפוצה שקורית בייצור יריעות ויכולה "לזלוג" גם לייצור שקיות. התופעה הזו קורית כאשר יריעות נדבקות זו לזו בגליל עליו הן נגללות ויוצרות "בלוק" של חומר המקשה על הפתיחה הרציפה של הגליל. הדרך לפתור זאת היא על ידי הוספת תוסף מיוחד היוצר חיכוך מיקרוני בפני השטח ומונע את ההדבקה של היריעות זו לזו בעת הגלילה.

שקיות יכולות להידבק זו לזו גם עקב נוכחות של מטענים אלקטרוסטטיים הנוצרים בעת תנועתן על המכונה. הידבקות זו מונעת פתיחה קלה שלהן בעת השימוש בהן. על מנת להימנע מתופעה זו, ניתן להוסיף תוספים בעלי תכונות אלקטרוסטטיות, ולהתקין פורקים אלקטרוסטטיים שימנעו את הצטברות המטענים.

הדפסה – עולם שלם של טכנולוגיה

הדפסה היא טכנולוגיה מעניינת מאוד, וקיימות שיטות הדפסה רבות שנרחיב עליהן את היריעה בכתבה נפרדת. עיקר בעיות האיכות שיכולות להיות בהדפסה הן: מירכוז לא מדויק של הדפוס על השקית, אשר יגרום להדפסה להיות במקום לא נכון, צבעים לא מדוייקים, הדפסה לא חדה, אחיזת צבע חלשה, ועוד. אצלינו בעטיפית פותרים את הבעיות בתחום זה בעזרת דפסים מקצועיים, ושימוש במכונות הדפסה מתוחזקות היטב.

חירור – זה הכל בפרטים הקטנים

לא מעט מהשקיות שלנו עוברות חירור על מנת לאפשר הארכת חיי מדף של פירות, ירקות ותבלינים חיים. החורים נועדו על מנת לשלוט על משטר הגזים היוצאים ונכנסים אל תוך ומחוץ לשקית. החיתוך צריך להיות מלא ולא חלקי, היות וחשוב שכל החורים יהיו פתוחים. חשוב גם שלא תישארנה שום שאריות פלסטיק בתוך השקית כתוצאה מהחירור, היות ושאריות אלו יכולות להגיע בטעות לתוך המזון או המוצר הנארז. קוטר החורים, כמותם ומיקומם חשובים ביותר, במיוחד כשמדובר במיקרו-חירור.

על מנת להתגבר על בעיות האיכות, צוות בקרת האיכות עובד על פי נהלים ברורים שהוגדרו, ומשתמש בכלי מדידה מכוילים בלבד. הצוות מבצע בדיקות מדגמיות לטיב היריעה עצמה, לתהליכי העיבוד שהיא עוברת ולוויזואליות המוצר הסופי. כאשר מתגלה בעיה מבוצע תיקון מהיר של המכונה ופרמטרי התהליך, תוך הפרדת הפריטים הפסולים.

לסיכום, עבודה ללא בעיות איכות היא אוטופיה שלא קיימת במפעלים יצרניים, אולם היערכות נכונה מראש לבעיות מסייעת להימנע מהן. במקביל לאיתור מהיר וטיפול בבעיה, ניתן להגיע למצב הרצוי שבו האיכות גבוהה והפחתים נמוכים. לפרטים נוספים אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם מחלקת האיכות במפעלינו.

 

.